דירוג לשכות הנישואין בישראל

אודות

מה ולמה?

בחודש דצמבר 2013 החליטה הכנסת על פתיחת אזורי הרישום לנישואין. מעתה יכולים בני זוג העומדים להינשא לבחור היכן להירשם לנישואין, ואינם מחויבים להירשם במקום מגוריהם הרשום, כבעבר.

בישראל פועלות למעלה ממאה ושישים לשכות רישום לנישואין, כאשר לשכת הרישום לנישואין היא המחלקה במועצה הדתית בה מתבצע הליך הרישום לנישואין. במועצות אזוריות וביישובים קטנים, אין מדובר בלשכה נפרדת אלא באחד מתפקידיו של הרב המקומי.

השוואה בין לשכות הנישואין הפזורות ברחבי הארץ מלמדת כי איכות השירות הניתן בהם אינה אחידה. פתיחת אזורי הרישום אמורה ליצור תחרות בין לשכות הנישואין ובכך להביא לשיפור השירות הניתן בהן.

לשם כך פיתחנו עבורכם, זוגות העומדים להינשא, מערכת שתסייע לכם למצוא את הלשכה העונה בצורה המיטבית על צרכיכם. אם נישאתם לא מכבר, אתם מוזמנים לדרג את שירותי לשכת הנישואין בה נרשמתם ובכך לעזור לזוגות אחרים העומדים להינשא לבחור בלשכה המספקת את השירות הטוב ביותר.

 

איך?

את הפרמטרים לדירוג לשכות הנישואין גיבשנו באמצעות סקר שביצעה עבורנו חברת המחקר "מרקטווטש". חמשת הפרמטרים המשפיעים ביותר על שביעות הרצון מלשכת הרישום לנישואין זוהו באמצעות ניתוח סטטיסטי עקיף והם: זמן המתנה, אפשרויות תשלום, איכות השירות, יחס שוויוני והתייחסות לחריגים.

חברת המחקר היא גם זו שקבעה עבורנו את נוסחת הרגרסיה לחישוב הציון הכולל, על בסיס משקלו היחסי של כל אחד מחמשת הפרמטרים הנ"ל.

 

מי אנחנו?

עמותת עתים מספקת סיוע והכוונה לנתקלים בקשיים מול שירותי הדת (הרבנות הראשית, חברות קדישא, מועצות דתיות מקומיות, אגף הגיור ועוד). אנו מפעילים מרכז סיוע טלפוני, המטפל באלפי פניות בשנה, מספקים שירותי ליווי וייצוג לאנשים פרטיים מול רשויות הדת והמדינה, וכן פועלים לקידום מדיניות ציבורית וליצירת שינויים מערכתיים בשירותי הדת לטובת הציבור.

נתקלתם בבעיה? לסיוע והכוונה בשירותי הדת ללא תשלום פנו אלינו: 8083*

תנאי שימוש לאתר

יש לך שאלה על שירותי דת?